meet.js Katowice #39

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Zapraszamy na powakacyjną, a zarazem “przedsummitową” edycję meet.js Katowice! Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja.

Jeśli chcesz przekazać uczestnikom spotkania jakieś informacje - wystąpić z krótkim przemówieniem i pokazać ciekawą technologię, skrytykować jakieś rozwiązanie, zaprezentować swój projekt lub poinformować o jakiejś inicjatywie, prosimy o kontakt z organizatorami.

Spotkanie odbywa się w języku polskim.

Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja. Darmowe bilety można uzyskać na portalu Eventbrite (link w nagłówku strony).

Zasady

Na naszych spotkania obowiązuje Berliński Kodeks Postępowania. Zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszych wydarzeń do pomocy w tworzeniu przeżyć, które będą bezpieczne i pozytywne dla każdego.

Agenda

  1. Dawid Mazur

    Oddajcie mi moje interfejsy! - dobre praktyki oraz JavaScript
    Przez długi czas na backendzie używałem technologii, w których klasyczne wzorce projektowe i dobre praktyki łatwo było zaimplementować i zrozumieć. Ostatnimi czasy coraz częściej jednak piszę kod backendowy w Node.js i znalazłem się w sytuacji, w której nie bardzo wiedziałem jak pożenić moje zrozumienie czystego kodu oraz vanilla JS. Podczas prelekcji opowiem trochę o tym czego się nauczyłem oraz do jakich wniosków doszedłem. Siadajcie w pierwszych rzędach, będzie sporo kodu ;)

  2. Grzegorz R. Wróblewski

    ElectronJS w praktyce, czyli wieloplatformowe aplikacje typu Desktop
    Github, łącząc Node.js i Chromium, oddaje w ręce programistów opensourcowe narzędzie do tworzenia wydajnych systemów na platformy PC, MacOS i Linux. Popularne to m.in.: Skype, Postman czy Slack. Zwieńczeniem prezentacji będzie pokaz autorskich prac wykonanych w technologii ElectronJS - system do wspomagania produkcji teleternieju “Gra Słów - Krzyżówka” (TVP1) oraz powstający intensywnie przez blisko 3 lata zaawansowany system do nauczania sztuki dziesiątej muzy dla Warszawskiej Szkoły Filmowej - edytor scenariuszy i animacji poglądowej scen, a także moduły montażu i koloryzacji wideo.

Sponsorzy