meet.js Katowice #37

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Mamy przyjemność was zaprosić na kolejne spotkanie meet.js Katowice w 2019 roku, które odbędzie się 15 maja (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralej.

Jeśli chcesz przekazać uczestnikom spotkania jakieś informacje - wystąpić z krótkim przemówieniem i pokazać ciekawą technologię, skrytykować jakieś rozwiązanie, zaprezentować swój projekt lub poinformować o jakiejś inicjatywie, prosimy o kontakt z organizatorami.

Spotkanie i prezentacje w języku polskim.

Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja. Darmowe bilety można uzyskać na portalu Eventbrite (link w nagłówku strony).

Zasady

Na naszych spotkania obowiązuje Berliński Kodeks Postępowania. Zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszych wydarzeń do pomocy w tworzeniu przeżyć, które będą bezpieczne i pozytywne dla każdego.

Agenda

  1. Kamil Karczmarczyk

    Node.js Realtime Game na przykładzie Quiz House
    Prezentacja o niecodziennym wykorzystaniu Node.js jako backendowego silnika gry quizowej stworzonej w oparciu o websockety - o wyzwaniach, problemach i rozwiązaniach technicznych, obejmujących takie aspekty jak bezpieczeństwo przebiegu gry, losowanie pytań i graczy do rozgrywki, generowanie rankingów, lagi, czy skalowanie.

  2. Marcin Gajda

    CSS Houdini: niskopoziomowe programowanie w przeglądarce
    Aktualnie tworząc frontend aplikacji internetowych jesteśmy skazani na to co udostępnia nam przeglądarka - nie mamy dostępu do całej magii, która dzieje się pod jej maską. Na szczęście nadchodzi rewolucja. W ramach projektu CSS Houdini opracowywane są interfejsy programistyczne, które dadzą nam wpływ na różne niskopoziomowe mechanizmy przeglądarek związane z renderowaniem strony. Zaawansowane efekty o nieosiągalnej wcześniej wydajności i możliwość rozbudowy parsera CSS? Teraz to będzie możliwe.

Sponsorzy