meet.js Katowice #36

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Mamy przyjemność was zaprosić na kolejne spotkanie meet.js Katowice w 2019 roku, które odbędzie się 20 marca (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralej.

Jeśli chcesz przekazać uczestnikom spotkania jakieś informacje - wystąpić z krótkim przemówieniem i pokazać ciekawą technologię, skrytykować jakieś rozwiązanie, zaprezentować swój projekt lub poinformować o jakiejś inicjatywie, prosimy o kontakt z organizatorami.

Spotkanie i prezentacje w języku polskim.

Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja. Darmowe bilety można uzyskać na portalu Eventbrite (link w nagłówku strony).

Zasady

Na naszych spotkania obowiązuje Berliński Kodeks Postępowania. Zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszych wydarzeń do pomocy w tworzeniu przeżyć, które będą bezpieczne i pozytywne dla każdego.

Agenda

  1. Joanna Lamch

    WebAssembly? Po co to komu skoro jest JS
    ebAssembly? Coś słyszałem. Niektórzy mówią że to będzie "the next big thing", zmiana jak piszemy aplikacje webowe. Ale czy na pewno? Co to webassembly, jak działa? Czy JavaScript zostanie zastąpiony przez inne języki? Jak zamieniają się przeglądarki aby nadążyć za zmianą.

  2. Józef Piecyk

    Wstęp do GraphQL
    Według wyników State of JavaScript 2018, GraphQL i Apollo są technologiami o największym poziomie zadowolenia z użytkowania oraz największą ilością osób zainteresowanych ich poznaniem. W prezentacji postaram się przybliżyć jak działają i dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Sponsorzy