meet.js Katowice #31

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Mamy przyjemność was zaprosić na kolejne spotkanie meet.js Katowice w tym roku, które odbędzie się 16 maja (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralej.

Jeśli chcesz przekazać uczestnikom spotkania jakieś informacje - wystąpić z krótkim przemówieniem i pokazać ciekawą technologię, skrytykować jakieś rozwiązanie, zaprezentować swój projekt lub poinformować o jakiejś inicjatywie, prosimy o kontakt z organizatorami.

Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja. Darmowe bilety można uzyskać na portalu Eventbrite (link w nagłówku strony).

Zasady

Na naszych spotkania obowiązuje Berliński Kodeks Postępowania. Zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszych wydarzeń do pomocy w tworzeniu przeżyć, które będą bezpieczne i pozytywne dla każdego.

Agenda

  1. Agnieszka Grabałowska

    Dlaczego CSS grid jest lepszy?
    Wraz z rozwojem technologii rozwija się też i ta estetyczna część naszych aplikacji. Już dawno wyrośliśmy z jednorożców, migocących gwiazdek i brokatu straszącego ze screenów. Szukamy coraz doskonalszych i wygodniejszych narzędzi na umieszczanie elementów tam, gdzie byśmy chcieli przy okazji nie mnożąc niepotrzebnych bytów w kodzie i dysponując róznymi układami na różnych urządzeniach. Czy CSS Grid jest odpowiedzią na nasze potrzeby? I właściwie dlaczego nie zostać przy starym, dobrym Bootstrapie?

  2. Benedykt Dryl

    Functional programming... actually functional
    Funkcjonalne wprowadzenie do programowania funkcjonalnego. Bez hejtu, matematyki i jednoznaczych opinii. Prezentacja będzie zawierać kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego słuchania... chociaż pewnie będziesz żałować, parafrazując “Historię bez cenzury”.

Sponsorzy