meet.js Katowice #32

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Mamy przyjemność was zaprosić na kolejne spotkanie meet.js Katowice w tym roku, które odbędzie się 18 lipca (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralej.

Jeśli chcesz przekazać uczestnikom spotkania jakieś informacje - wystąpić z krótkim przemówieniem i pokazać ciekawą technologię, skrytykować jakieś rozwiązanie, zaprezentować swój projekt lub poinformować o jakiejś inicjatywie, prosimy o kontakt z organizatorami.

Spotkanie i prezentacje w języku polskim.

Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja. Darmowe bilety można uzyskać na portalu Eventbrite (link w nagłówku strony).

Zasady

Na naszych spotkania obowiązuje Berliński Kodeks Postępowania. Zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszych wydarzeń do pomocy w tworzeniu przeżyć, które będą bezpieczne i pozytywne dla każdego.

Agenda

  1. Józef Flakus

    Be reactive with Marble.js - how to write Node.js APIs in a hipsterish way
    W dobie zwiększającego się zainteresowania reaktywnym programowaniem i ten aspekt musiał dotknąć Node.js. Marble.js - wychodzi na przeciw wszystkim hipsterom chcącym spróbować swoich sił z funkcyjnym reaktywnym programowaniem w świecie Node.js. W prezentacji przedstawię ogólną ideę, założenia, jak i całościowy proces powstania. W przykładach przedstawię krok po kroku, jak wygodne może stać się pisanie reaktywnych API w RxJS. Oczywiście nie zabraknie porównań do najbardziej popularnych bibliotek/frameworków dostępnych na rynku w celu sprawdzenia jak Marble.js wypada na tle konkurencji. Zapewniam, że słowo „monada” nie pojawi się ani razu, ale za to „strumień” będzie lać się strumieniami.

  2. Andrzej Kopeć

    "Bezbłędny" frontend z Elm
    Elm jest czysto funkcyjnym językiem zaprojektowanym do pisania frontendu, o którym często się mówi, że nie pozwala skompilować kodu, który nie będzie działał poprawnie. W trakcie prezentacji pokażę, skąd się bierze to przekonanie o solidności oraz jak jest osiągnięta czysta funkcyjność języka. Na koniec odpowiem na pytanie, czy to jest tylko zabawka do projektów po godzinach, czy może jednak narzędzie, które może być użyte na produkcji.

Sponsorzy