meet.js Katowice #25

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie meet.js Katowice, które odbędzie się 31 maja (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralnej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na spotkanie obowiązują zapisy. Darmowy bilet będzie można uzyskać na portalu Eventbrite na 2 tygodnie przed spotkaniem.

Szukamy osób, które chcą podzielić się ciekawymi informacjami z resztą widowni. To może być relacja z zastosowania nowego narzędzia, ciekawy przypadek użycia jakiegoś frameworka lub biblioteki, a nawet krytyka powszechnie przyjętego rozwiązania. Prezentacje i lighting talks to okazja do pochwalenia się własnym projektem, zareklamowania swoich spotkań lub po prostu przedstawienia się publiczności ;) Chętnych prosimy o kontakt z organizatorami.

Dziękujemy Skygate, Coders Lab - Szkoła Programowania, Wydawnictwu Helion i SMSAPI za sponsorowanie spotkania. Dzięki nim będziemy mieć dla Was upominki, gadżety i napoje. Na spotkaniu będzie również możliwość wygrania licencji na oprogramowanie JetBrains oraz rewelacyjnych kursów od Wes Bos.

Agenda

  1. Staś Małolepszy

    Bot, cała historia!
    Rowerynka to bot na Messengera, który potrafi odpowiedzieć na jedno pytanie: gdzie znajduje się najbliższy rower miejski? To prosty projekt (800 linii JavaScriptu!) którego wydanie od początku do końca zajęło 47 godzin. Czy to dużo? Opowiem o całym procesie twórczym: projekcie MVP, integracjach z API Facebooka i Google Maps, planowaniu 1.0, wyzwaniach, problemach i rozwiązaniach. Będzie trochę o async/await i maszynach stanu — ale przede wszystkim o tym, że wydawanie wersji 1.0 to wielka przygoda.

  2. Jakub Elżbieciak

    Wstęp do GraphQL
    W ramach prezentacji buduję serwer GraphQL w node.js do obsługi grafu sieci społecznościowej (encje: użytkownicy, miejsca, relacje: znajomość, like).

Sponsorzy

Media i materiały