meet.js Katowice #24

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie meet.js Katowice, które odbędzie się 12 kwietnia (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralnej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na spotkanie obowiązują zapisy. Darmowy bilet będzie można uzyskać na portalu Eventbrite.

Szukamy osób, które chcą podzielić się ciekawymi informacjami z resztą widowni. To może być relacja z zastosowania nowego narzędzia, ciekawy przypadek użycia jakiegoś frameworka lub biblioteki, a nawet krytyka powszechnie przyjętego rozwiązania. Prezentacje i lighting talks to okazja do pochwalenia się własnym projektem, zareklamowania swoich spotkań lub po prostu przedstawienia się publiczności ;) Chętnych prosimy o kontakt z organizatorami.

Dziękujemy Skygate, Coders Lab - Szkoła Programowania, Wydawnictwu Helion i SMSAPI za sponsorowanie spotkania. Dzięki nim będziemy mieć dla Was upominki, gadżety i napoje. Na spotkaniu będzie również możliwość wygrania licencji na oprogramowanie JetBrains oraz rewelacyjnych kursów od Wes Bos.

Agenda

  1. Krzysztof Kornacki

    Vue.js - Wprowadzenie
    Frontend-owy świat podzielony jest pomiędzy kolejnymi wersjami bibliotek Angular i React. W ostatnim czasie jednak do gry wkroczył nowy gracz - Vue.js. Czy jest w stanie na tyle namieszać, by przekonać do siebie chociaż część JavaScript-owej społeczności? Podczas prezentacji postaram się omówić podstawowe zagadnienia tego frameworka i wprowadzić w świat Vue.

  2. Benedykt Dryl

    Performance !== Performance
    Performance !== Performance: niezależnie od tego czy piszesz SPA, grę w HTML5 czy skrypty jQuery, powinieneś zwracać uwagę na wydajnóść Twoich rozwiązań. Podczas prezentacji, chcę pokazać na co warto zwracać uwagę podczas tworzenia konretnych rozwiązań, które aspekty wydajności podejmować w drugiej kolejności a które w danym przypadku zarzucić.

Sponsorzy

Media i materiały