meet.js Katowice #35

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Mamy przyjemność was zaprosić na pierwsze spotkanie meet.js Katowice w tym roku, które odbędzie się 23 stycznia (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralej.

Jeśli chcesz przekazać uczestnikom spotkania jakieś informacje - wystąpić z krótkim przemówieniem i pokazać ciekawą technologię, skrytykować jakieś rozwiązanie, zaprezentować swój projekt lub poinformować o jakiejś inicjatywie, prosimy o kontakt z organizatorami.

Spotkanie i prezentacje w języku polskim.

Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja. Darmowe bilety można uzyskać na portalu Eventbrite (link w nagłówku strony).

Zasady

Na naszych spotkania obowiązuje Berliński Kodeks Postępowania. Zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszych wydarzeń do pomocy w tworzeniu przeżyć, które będą bezpieczne i pozytywne dla każdego.

Agenda

 1. Paweł Michalik

  Mikroserwisy w Node.js i jak daliśmy sobie z nimi radę
  Rok temu zespół w którym pracuję zaczął pierwszy duży projekt w oparciu o architekturę mikroserwisów. Opowiem wam o tym co wiedzieliśmy i czego się nauczyliśmy, jakie błędy można popełnić, o czym lepiej zawczasu pamiętać i na co zwrócić uwagę. Koniec końców przekonaliśmy się, że mikroserwisy nie są takie straszne, a korzyści z ich wykorzystania są ogromne.

 2. Maciej Caputa

  Make your PWA on iOS feel like native
  PWA to świetna technologia dzięki której możesz dostarczyć natywny look&feel na wszystkich urządzeniach wykorzystując aplikację webową. Działa świetnie na Androidzie, ale co z iOS? Czy stworzenie funkcjonalnej PWA jest też możliwe na urządzeniach Apple? Dowiesz się: - Co z PWA jest obecnie obsługiwane na iOS? A co jest możliwe do osiągnięcia? - Jak możesz ulepszyć PWA na iOS stosując kilka prostych tricków

 3. Łukasz Gaweł

  (Nie)bezpieczny JS - Ufam, ale sprawdzam
  Codziennie korzystamy z NPMa dziesiątki razy nie biorąc pod uwagę ryzyka jakie się z tym może wiązać. Piszemy tysiące linijek kodu zakładając, że wszystko będzie w porządku. Podczas mojej prezancji pobawimy się na chwilę w “tych złych” i spróbujemy pomyśleć w jaki sposób dobrać się do aplikacji napisanych przy pomocy Java Scriptu. Postaram się zaprezentować zarówno popularne metody ataków oraz takie, o których za dużo się nie mówi.

Sponsorzy