meet.js Katowice #33

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Mamy przyjemność was zaprosić na kolejne spotkanie meet.js Katowice w tym roku, które odbędzie się 19 września (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralej.

Jeśli chcesz przekazać uczestnikom spotkania jakieś informacje - wystąpić z krótkim przemówieniem i pokazać ciekawą technologię, skrytykować jakieś rozwiązanie, zaprezentować swój projekt lub poinformować o jakiejś inicjatywie, prosimy o kontakt z organizatorami.

Spotkanie i prezentacje w języku polskim.

Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja. Darmowe bilety można uzyskać na portalu Eventbrite (link w nagłówku strony).

Zasady

Na naszych spotkania obowiązuje Berliński Kodeks Postępowania. Zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszych wydarzeń do pomocy w tworzeniu przeżyć, które będą bezpieczne i pozytywne dla każdego.

Agenda

  1. Piotr Nalepa

    Using ReactJS components without building any app - transitioning from old JS framework to ReactJS
    EZ Platform jest to open-source'owy system zarządzania treścią, którego głównym celem jest tworzenie treści,którą można udostępniać w wielu różnych kanałach informacyjnych bez potrzeby dodatkowej pracy programistów. W prezentacji zostanie omówiony case-study związany z procesem transformacji aplikacji z modelu SPA zbudowanego za pomocą frameworka YUI3 do aplikacji typu SSR z wykorzystaniem ReactJS i frameworka PHP Symfony. Zostanie omówiony sposób wykorzystania komponentów reactowych w kontekście ez Platform oraz zyski jakie osiągnięto z tego tytułu, m.in. w społeczności tego systemu.

  2. Jakub Sikora

    Jak uporządkować stan aplikacji i okiełznać jego asynchroniczność
    Czy pomimo, że dobrze opracowałeś architekturę komponentów w aplikacji reactowej zdarzyło ci się, że w pewnym momencie kończysz ze skomplikowanym i ciężkim w utrzymaniu stanem rozrzuconym po całej aplikacji? Czy wraz z rozwojem aplikacji twój stan globalny ciągle rośnie, a łańcuch przekazywanych w dół propsów jest coraz dłuższy? Zastanawiałeś się gdzie tak naprawdę powinno się umieścić asynchroniczną logikę, jak zapytania do API, żeby kod był łatwiejszy w utrzymaniu, testowalny i mniej podatny nie nieoczekiwane błędy? W tej prezentacji zaprezentuję ci jak dzięki narzędziom redux i redux-observable możesz uniknąć problemów ze skomplikowanym i asynchronicznym stanem aplikacji w ReactJS. Przykłady oprę na własnej aplikacji - dużym portalu internetowym tworzony przez mój zespół. Dzięki tym narzędziom aplikacja jest prosta i przyjemna w utrzymaniu.

Sponsorzy