meet.js Katowice #29

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w 2018 roku spotkanie meet.js Katowice, które odbędzie się 24 stycznia (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralnej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na spotkanie obowiązują zapisy. Darmowy bilet będzie można uzyskać na portalu Eventbrite na 2 tygodnie przed spotkaniem.

Szukamy osób, które chcą podzielić się ciekawymi informacjami z resztą widowni. To może być relacja z zastosowania nowego narzędzia, ciekawy przypadek użycia jakiegoś frameworka lub biblioteki, a nawet krytyka powszechnie przyjętego rozwiązania. Prezentacje i lighting talks to okazja do pochwalenia się własnym projektem, zareklamowania swoich spotkań lub po prostu przedstawienia się publiczności ;) Chętnych prosimy o kontakt z organizatorami.

Agenda

  1. Andrzej Kopeć

    Types in TypeScript
    TypeScript zdobywa coraz większą popularność w każdej dziedzinie, gdzie JS jest używany. Oznacza to również wielu programistów, którzy nie mieli wcześniej styczności z typami w ogóle a tym samym często nie wiedzą, co mają do dyspozycji i jak można różne sytuacje otypować nie sięgając po typ any. W prezentacji pokażę najczęściej używane rozwiązania począwszy od najprostszych po coraz bardziej skomplikowane.

  2. Jakub Synowiec

    Co ma wspólnego TypeScript i Electron z jakością powietrza?
    Airqmon to mała aplikacja, która wyświetla na pasku menu informacje o aktualnym stanie powietrza pobrane z najbliższej stacji pomiarowej. To prosty projekt - stworzenie pierwszej, działającej wersji zajęło mi niespełna 12 godzin, łącznie z nauką nowych technologii. Prezentacja to studium przypadku. Będzie trochę o zdrowiu, powietrzu, TypeScript, Electron, npm, integracji z API, jakości danych, wyzwaniach, napotkanych problemach, ciekawostkach, ilości WTFs/m i rozwiązaniach.

Sponsorzy

Media i materiały