meet.js Katowice #22

Kiedy
Gdzie Strefa Centralna Katowice
Portale

Opis

Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie meet.js Katowice w roku 2016, które odbędzie się 30 listopada (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralnej.

Tematem przewodnim spotkania będzie testowanie oprogramowania, a w szczególności wprowadzenie do testów jednostkowych i testowania kodu JavaScript.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na spotkanie obowiązują zapisy. Darmowy bilet będzie można uzyskać na portalu Eventbrite.

Szukamy osób, które chcą podzielić się ciekawymi informacjami z resztą widowni. To może być relacja z zastosowania nowego narzędzia, ciekawy przypadek użycia jakiegoś frameworka lub biblioteki, a nawet krytyka powszechnie przyjętego rozwiązania. Prezentacje i lighting talks to okazja do pochwalenia się własnym projektem, zareklamowania swoich spotkań lub po prostu przedstawienia się publiczności ;) Chętnych prosimy o kontakt z organizatorami

Agenda

 1. Jakub Synowiec

  Testowanie JavaScript, wprowadzenie.
  Nawiązując do popularnego powiedzenia, są dwa rodzaje programistów - ci, którzy piszą testy jednostkowe oraz ci, którzy jeszcze nie wiedzą, że powinni. W prezentacji postaram się przekonać Was, że warto testować swój kod, wyjaśnić terminologię oraz pokazać, w jaki sposób można łatwo zacząć pisać testy i usprawnić swoją codzienną pracę.

 2. Szymon Nowak

  Dlaczego potrzebuję trzech bibliotek, aby uruchomić jeden test?
  Próba skonfigurowania środowiska testowego w JS może być przytłaczająca ze względu na liczbę dostępnych bibliotek. Mocha, Karma, Chai, Jasmine, Sinon, Jest... - wybór jest bardzo szeroki. Podczas prezentacji postaram się wyjaśnić czym różnią się między sobą, jakie są najpopularniejsze konfiguracje i co wybrać dla siebie.

 3. Jacek Rzeszutek

  Jest Jest.
  "Jest Dżest" (lub "Dżest jest", interpretacja dowolna) ma dwa podstawowe cele: 1. Pokazać jak uruchomić pierwszy test z użyciem tej biblioteki, 2. Omówić fajne bajery (czasem unikalne) w Jest, które mogą być przydatne podczas walczenia z testowaniem. Powinno być zwięźle, z kodem i bez nadmiaru hype-u.

Sponsorzy

Media i materiały